Greatest Kılavuzu adet döneminde karın ağrısı nasıl geçer için

Adet sancısı nasıl geçer? Adet sancısına ne bol hasılat? sorularının cevapları özellikle genç kızlar tarafından sıkça çatlakştırılmaktadır. Adet sancısı olarak adlandırılan bu dip ağrı; hanımefendilerin birtakım dem uygun bazı dakika ise şanlı sancılarla geçirdikleri kasılmalardır. Bu kasılmaların sebebi ise rahim dâhili tabakanın yenilenmesidir.

Uzun kesiksiz bir kabızlık dönemi, sindirim sisteminde bir tısoyıklık sonucu sışitaan gazlar da bağırsakları gererek çok elemlı bir tabloya münasebet olurlar. Burada en korkulan durumlardan biri akut apandisit denilen, bağırsağınızın ekseriya sol kanatında makam düz bir yapı olan apandisitin iltihaplanması, tıp dilindeki adı ile bile enflamasyonu durumudur. şayet dertnız sol ast tarafta oluyorsa, hatta göbek deliğinizden kafalayıp bu bölgeye yayıldıysa sadece bir ivedi servise başlangıçvurmanız önerilir.

Karnınızdaki, eğinınızdaki ve ayağınızdaki önemli yerlere dokunmak hem dem temizışını artırabilir hem bile vücudunuzu ve zihninizi berenarı gevşetmek sinein endorfinleri hür bırakabilir.

Bu maddelerin salgılanması, bölgede kasılmalara illet olmaktadır. Bu kasılmalar ise kendisini ağrı olarak gösterir. Kişilerin ağrı eşiğine bağlı olarak vecaların şiddeti de başkalık gösterebilmektedir. Bu kimyasallar ayrıca iç bulantısı ve ishali zaitrıcı etkiye saik olabilirler.

Bitter çikolatanın adet ağrılarının azalmasındaki etkisi âlem tarafından bilinir. Adet döneminde hem kalori havaını dengelemek hem de balkıları hafifletmek derunin sahih tatlıların tüketilmesi önemlidir.

Mentol dâhilermiş nane yağı Balkının ve anksiyetenin giderilmesi bağırsakin son grado etkilidir. Nane aroması da menstrüaşiret kramplar ile gelen baş ağrısı ve işkembe bulantkaloriın giderilmesine yardımcı olur.

Sitemiz umumi olarak geniş bir arşiv tekvin etmek maksadı ile yapıt yazgıına esaslayıp bilinenleri henüz da bilgilerina inerek son kullanıcıevet ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Mide bağırsak vs kasılınca nazarıitibar ettiysen hem metabolizmamız hızlanıyor hem midemiz bulanabiliyor hem de bu kontrolsüz kasılmalar ağrı örgüyor o kasılmaları düzenleyen ağrı kesicilerden kullanırsan geçer

Kramp : Bu balkılar umumi olarak zararsızdır da denilebilir . Doğal gaz ve şhizmetkinlik hasebiyle oluşan dertların sonucunda ishal meydana gelmektedir .

ben 21 evetşındayım şiddetli kasık agrım var ne yapabilirim soylenen otları kullanıdeğerlendirme yarar namevcut enjeksiyon yapmış olduyorum o rahatlatıyor sadece

Her hanımda kelleladığı dönemler farklı gösterir. Adet döneminden önce başlar ve adetin başladığı ilk günlerde yoğunlaşır. Adet sancılarına mide bulantısı, kabızlık veya ishal ve baş dertsı da haremlik edebilir. Bu balkılar daha sonrasında hafifleyerek kaybolur.

hocam marhaba ben 17 evetşındayım hasta olmadan 1 hafta önce benim vajinamda kaşıntı evet . ve kul kaşıdım ve kan geldi bunun nedeni nedir ? bana ivedi olarak yanıt verirmisiniz lütfen .

Bu agrı masıl gecer bi doktora mı basvurmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler Cevapla

oooooooff bu adet sancısından adet döneminde karın ağrısı nasıl geçer bıktım usandımmmmmmmmmmmm sıcak buz torbaları on paralıkbi halta yaramıyor. henüz 9 evetşındayım ilk adetimi haftaya görücekmişim halamlar gelicekmimiymiş ne olcak bıktım. . 3 aydır vecayor çıldırmak üzereyim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *